Мощен ЦСКА прекърши "Локо" (Пд) за едно полувреме и е на полуфинал за Купата

Кайседо и Йомов с голове преди почивката отказаха гостите

01.03.2022 | 19:30 Редактор: Тодор Петров

ЦСКА тотално надигра и победи с 2:0 гостуващия "Локомотив" (Пловдив) в четвъртфинален мач за Купата на България. Възпитаниците на Стойчо Младенов показаха много по-добра игра от пловдивчани и заслужиха мястото си сред последните 4 отбора в надпреварата.

Голмайстори за ЦСКА и в този мач бяха добре познатите Жорди Кайседо и Георги Йомов. И двете попадения на стадион "Българска армия" паднаха преди почивката, а ЦСКА дори пропусна да запише по-убедителна победа по пътя към защита на трофея, който спечели през миналата година. Вратарят на "червените" Густаво Бусато също се отчете с някои много добри изяви.

През второто полувреме "армейците" леко намалиха темпото с мисъл за Вечното дерби с "Левски" на националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА все още не е допуснал гол в турнира за Купата на България - 3:0 срещу "Хебър" (Пазарджик), 2:0 срещу "Арда" (Кърджали) и ново 2:0 днес срещу "Локомотив" (Пловдив).