Мъри не успя да затрудни Синер, ще чака още за победа №700 в кариерата си

Италианецът не даде нито една възможност за пробив на съперника

23.02.2022 | 19:30 Редактор: Здравко Черкезов

Анди Мъри не успя да постигне победа номер 700 в кариерата си. Яник Синер достигна до четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Дубай след комфортна победа със 7-5, 6-2 над шотландеца в мач, продължил час и 43 минути.

Мъри бе прекарал близо 3 часа на корта срещу Кристофър О‘Конъл в първия си двубой и за пореден път не бе в състояние да направи два последователни силни мача. За него това е четвърто поредно отпадане във втори кръг на ниво АТР.

За успеха си Синер разчиташе на много високо ниво на първи сервис, с който печелеше без проблеми подаванията си. Доказателството е фактът, че в целия мач италианецът не даде нито една възможност за пробив на съперника.

В същото време началният удар на Мъри постоянно бе под заплаха. Младокът имаше общо 10 възможности за пробив, от които реализира 3.