"Челси" би "Плимут" в драма с продължения, Kepa спаси дузпа в 118-ата минута

Аспиликуета вкара с пета при победата с 2:1

05.02.2022 | 18:10 Редактор: Здравко Черкезов

"Челси" изненадващо се измъчи срещу третодивизионния "Плимут", но все пак се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след победа с 2:1 на "Стамфорд Бридж".

Сблъсъкът продължи 120 минути, след като гостите изненадващо поведоха в 8-ата минута чрез Маколи Гилеспи. После Сезар Аспиликуета изравни с пета, но до края на редовните минути до нов гол не се стигна.

В 107-ата минута Маркос Алонсо все пак донесе успеха на лондончани, но сблъсъкът можеше да отиде и към дузпи, ако в 118-ата минута Кепа Арисабалага не беше спасил удар от бялата точка на Райън Харди, предаде gol.bg.

За цялата среща "Челси" уцели 3 греди, отправи общо 41 удара, а вратарят на "Зелената Армия" – Майкъл Купър, направи мача на живота си и буквално отчая футболистите на европейския клубен шампион.