"Милан" мечтае след победа над "Атлетико", "Ливърпул" с лека победа срещу "Порто"

Скъпоценния гол за "росонерите" отбеляза Жуниор Месиас

25.11.2021 | 07:11 Редактор: Тодор Петров

"Милан" победи с 1:0 "Атлетико" (Мадрид) в драматичен двубой на  стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид. С този успех "росонерите" съхраниха шансовете си за продължаване в елиминационната фаза на Шампионската лига.

Скъпоценното попадение, донесло и първата победа на гранда от Милано след завръщането в турнира след 8-годишна пауза, заби резервата Жуниор Месиас малко преди края.

Така "Милан" събра 4 точки, колкото има и "Атлетико", а двата тима делят трето и четвърто място в група "B". "Порто" засега заема заветната втора позиция с 5 пункта, след като загуби с 0:2 при визитата си на "Ливърпул".

В последния кръг "Милан" приема "мърсисайдци", докато "дюшекчиите" гостуват на "драконите".

Без да се напряга особено, "Ливърпул" продължи без грешка в груповата фаза на Шампионската лига, печелейки и 5-ия си мач.

Въпреки че бяха в доста по-различен състав от титулярния и редица важни фигури получиха почивка, тъй като мачът бе без значение, "червените" показаха класата си и стигнаха до успеха над "Порто" с голове след почивката на Тиаго Алкантара и Мохамед Салах.