"Саутхемптън" нанесе 5-ата поредна загуба на "Астън Вила"

Ранен гол реши съдбата на мача

06.11.2021 | 09:11 Редактор: Теодора Патронова

Ранен гол помогна на "Саутхемптън" да нанесе 5-ата поредна загуба на "Астън Вила", печелейки с 1:0 на своя "Сейнт Мерис" първия мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

Адам Армстронг отбеляза със страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле още в 3-ата минута и така помогна на "Светците" да запишат 3 победи и равен  в последните си 4 мача.

Домакините доминираха през първото полувреме, но не успяха да увеличат преднината си, а след нея бирмингамци заиграха по-добре, но също не бяха прецизни в завършващата фаза.

Техният вратар Емилиано Мартинес дори се отчете с едно фантастично спасяване, за да запази разликата само от един гол, след като Че Адамс насочи с глава към далечния ъгъл, но аржентинецът бе великолепен в реакцията си.

В крайна сметка "Саутхемптън" вече има 14 точки и е на комфортна позиция в средата на класирането, докато "Астън Вила" е на 15-о място с 10 и напрежението върху мениджъра Дийн Смит се увеличава, пише gol.bg