Джокера се класира служебно на 1/4-финалите на Мастърса в Париж

Гаел Монфис се отказа от участие поради контузия

04.11.2021 | 17:15 Редактор: Здравко Черкезов

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като съперникът му на осминафиналите Гаел Монфис се отказа от участие поради контузия.

Монфис, който е загубил всичките 17 мача с Джокович в кариерата си, получи контузия по време на вчерашната си победа над сънародника си Адриан Манарино в три сета.

След успеха Монфис разкри, че трябва да мине изследване с рентген, след което да прецени дали ще играе срещу Джокович. В крайна сметка днес от сайта на АТП обявиха, че сръбският тенисист продължава напред без игра, предаде gol.bg.

За място на полуфиналите Джокович, който е петкратен шампион в Париж, ще спори с британеца Камерън Нори или американеца Тейлър Фриц.

Междувременно за четвъртфиналите се класира и Хуберт Хуркач от Полша, който победи щастливия губещ Доминик Кьопфер с 4-6, 7-5, 6-2. За Хуркач предстои двубой с австралиеца Джеймс Дъкуърт, който победи сънародника си Алексей Попирин със 7-6(6), 6-4.