"Ботев" (Пд) е на върха в класирането, след като победи ЦСКА 1948 с 3:1

Тодор Неделев даде преднина на домакините в 31-та минута след точно изпълнена дузпа

01.10.2021 | 19:58 Редактор: Искра Ангелова

"Ботев" (Пловдив) разби ФК ЦСКА 1948 с 3:1 в откриващия мач от десетия кръг на Първа лига.

На стадиона в базата в "Коматево" капитанът на "жълто-черните" Тодор Неделев даде преднина на домакините в 31-та минута след точно изпълнена дузпа.

Скоро след това Маркиньос покачи на 2:0, но в началото на втората част Галин Иванов върна армейците в срещата. Все пак, възпитаниците на Азрудин Валентич стигнаха до трите точки след трети гол, отново дело на Маркиньос, след асистенция на Па Конате.

Успехът изкачи пловдивчани еднолично на върха в класирането с актив от 21 точки, три повече от втория и шампион "Лудогорец", информира gol.bg.

ФК ЦСКА 1948 загуби за първи път под ръководството на Николай Киров след две победи и равенство при завръщането на специалиста в Пловдив. Тимът е 11-и с осем пункта.

В следващия кръг след паузата за националните отбори "Ботев" гостува на ЦСКА, а ФК ЦСКА 1948 приема "Берое".

Снимка: Lap.bg / Архив