"Локо" (София) излъга "Пирин" с 2:1

VAR беше на страната на "железничарите"

10.09.2021 | 22:35 Редактор: Здравко Черкезов

"Локомотив" (София) победи с 2:1 "Пирин" (Благоевград) в първата среща от 7-ият кръг на футболното ни първенство.

Гостите поведоха в 12-ата минута с гол от дузпа на Красимир Станоев. Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле от Матеус Роча, а реферът посочи бялата точка.

В 25-ата минута Октавио изравни, след като получи топката на границата на наказателното поле и с параболичен удар вкара за 1:1.

В 65-ата минута Петър Занев събори в наказателното поле Илия Димитров и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Пламен Крачунов и стреля слабо, а вратарят на "Пирин" Петър Петров изби, предаде gol.bg.

След намесата на VAR обаче се оказа, че стражът е напуснал голлинията преди изпълнението и дузпата трябваше да бъде бита отново. Този път Крачунов бе доста по-прецизен и донесе успеха на "Локомотив".