"Барселона" се измъчи с "Хетафе", докато Меси дебютира при победа на ПСЖ

"Каталунците" спечелиха с 2:1 на "Камп Ноу", парижани биха "Реймс" с 2:0

30.08.2021 | 08:30 Редактор: Тодор Петров

С много трудности "Барселона" успя да запише втора победа през сезона в Ла Лига, след като надви "Хетафе" с 2:1 на "Камп Ноу" в мач от третия кръг.

Сержи Роберто вкара за 1:0 още във втората минута. В 19-ата Сандро Рамирес направи двойно подаване с Карлос Аленя и "разстреля" стража на домакините за 1:1.

"Барселона" отново поведе в 29-ата, когато новият нападател Мемфис Депай матира защитата на "Хетафе" с нисък удар - 2:1. Домакините устискаха минималната си преднина до края на мача и съхраниха трите точки.

В същото време Лионел Меси дебютира за Пари Сен Жермен, който победи "Реймс" с 2:0 като гост и остана с пълен актив от 12 точки след 4 кръга във френското първенство. Аржентинецът се появи в 66-ата минута на мястото на Неймар и бе посрещнат подобаващо както от феновете на гостите, така и от тези на домакините.

Килиан Мбапе, който е спряган усилено за "Реал" (Мадрид), но бе титуляр в сблъсъка, вкара и двата гола, които могат да се окажат последни за него с екипа на парижани, пише gol.bg