Преди "Виктория": ЦСКА би минимално "Пирин" в мач с много нерви и мелета

Цял мач за "армейците" изиграха младите надежди на клуба Асен Дончев и Християн Петров

23.08.2021 | 07:25 Редактор: Здравко Черкезов
Преди

ЦСКА удари "Пирин" с 1:0 и записа втора поредна шампионатна победа. Единственото попадение в мача заби централният нападател Жорди Кайседо с глава в 39-ата минута. Голът дойде след поредния пас по конец на Георги Йомов.

Нападателят на ЦСКА изпусна дузпа в началото на второто полувреме след игра с ръка на Станислав Костов, а гостите от "Пирин" играха в намален състав след 42-рата минута, когато от игра бе изгонен Станислав Манолев. Той удари с ръка в лицето Тибо Вион и закономерно получи втори жълт картон.

Последва меле, в което се включиха щабовете и резервите на двата отбора. Стойчо Младенов едва удържа Амос Юга, който налетя на треньора на благоевградчани.

Цял мач за "армейците" изиграха младите надежди на клуба Асен Дончев и Християн Петров. Младенов даде почивка на Иван Турицов, Брадли Мазику, Греъм Кери и Жеферсон. Последните двама все пак се появиха в игра в края на мача.

Като цяло ЦСКА доминира, търсеше повече победата и в крайна сметка заслужено си взе трите точки след куп изпуснати положения.

Преди началото на срещата изпълнителният директор на "армейците" Филип Филипов връчи фланелка с номер 80, цветя, почетен плакет и картина на легендарния футболист на "червените" Димитър Якимов, който на 12 август навърши 80 години.

ЦСКА - "Пирин" 1:0

Голмайстор: Кайседо (39)

ЦСКА: 1. Бусато, 16. Дончев, 20. Петров, 2. Матей, 26. Антов, 15. Вион, 11. Чатакович, 21. Юга, 10. Йомов, 9. Кайседо, 30. Вилдсхут

"Пирин": 99. Петров, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев