"Малмьо" не остави шанс на "Лудогорец" и го отдалечи от групите на ШЛ

Шведите пропуснаха куп чисти положения и победиха само с 2:0

19.08.2021 | 06:53 Редактор: Тодор Петров

"Малмьо" категорично надигра "Лудогорец" в първия плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионска лига и се наложи с 2:0 на своя стадион "Еледа".

Шведският шампион дори може да съжалява, след като създаде достатъчно ситуации пред вратата на българския тим, за да постигне по-изразителна победа.

Домакините бяха по-активни на терена днес и с попадения на Бирманчевич (26) и Бергет (61) през двете полувремена, съвсем заслужено се поздравиха с успеха, пише gol.bg.

След силните изяви преди седмица, когато "Лудогорец" отстрани "Олимпиакос", "орлите" не успяха да покажат най-добрата си игра. Футболистите на Йон-Дал Томасон прилагаха висока преса почти през всичките 90 минути, която предизвикваше грешки на играчите в зелено.

Реваншът е след седмица в Разград, а началният час на срещата отново е 22 ч.