Джокович надви Мартин и се класира за финала в Белград

Сръбският тенесист се наложи над словака в три сета – 6-1, 4-6, 6-0

28.05.2021 | 21:14 Редактор: Жаклина Иванова

Новак Джокович се класира за финала на домашния тенис турнир в Белград, след като надви, макар и не без затруднения, словака Андрей Мартин в три сета – 6-1, 4-6, 6-0.

Срещата продължи около два часа. Номер 1 в света при мъжете поведе след силна игра, като проби на два пъти подаването на съперника. Мартин обаче стартира с пробив в началото на втората част, но Джокера моментално върна брейка. Последва такъв за него при 4-3, но словакът не само го върна, но направи още един, за да вкара мача в трети сет, предаде БГНЕС.

Там обаче представителят на домакините показа голямата си класа и не даде гейм на Мартин. Ноле достигна спора за трофея на родна земя, където негов съперник ще бъде победителят от двубоя между словака Алекс Молкан и аржентинеца Федерико Делбонис.