Григор Димитров отпадна от турнира в Женева след поражение в два сета

Българинът отстъпи пред световния №102 Пабло Куевас

20.05.2021 | 23:02 Редактор: Жаклина Иванова

Григор Димитров отпадна от ATP 250 турнира в Женева след поражение в два сета от световния №102 Пабло Куевас. Българинът бе само на гейм от спечелването на първия сет, но впоследствие допусна обрат, а във втората част бе напълно надигран от уругвайския ветеран.

С днешния си успех Куевас прекъсна негативната за него серия от две поредни загуби срещу Димитров, като общия баланс от сблъсъците име вече е 3-2 в полза на българина. Уругваецът ще има и още една причина да запомни днешния мач, тъй като това бе първата му победа на клей над играч от Топ 20 от турнира в Будапеща през 2019 г. насам.

Димитров записа повече асове в хода на мача (4-2), но и направи повече двойни грешки от своя опонент (2-0). Куевас бе по-резултатен както на сервис (49-45), така и на ретур (22-14), като освен това единственият пробив в мача бе дело на уругваеца.