След игра на нерви: Хамилтън с 98-ма победа, триумфира на Гран При Каталуния

Британецът спечели с аванс от 15-секунди пред Марк Верстапен

09.05.2021 | 19:37 Редактор: Никола Симеонов

Във формула едно поредния сблъсък между Люис Хамилтън и Макс Верстапен завърши отново с успех на световния шампион.

Британецът спечели Гран При на Каталуния с аванс от 15 - секунди пред основния си съперник за титлата през този сезон.

А началото бе перфектно за холандеца.

Още в първия завой на старта Верстапен успя да задмине Хамилтън. В 25-та обиколка обаче при влизането си в бокса пилотът на Red Bull бе забавен от механиците си , което даде възможност на Хамилтън да обърне нещата в своя полза.

Играта на нерви между двамата продължи до края, а стратегията на мерцедес отново бе по-добра и след нова смяна на лидерството в 60-та обиколка окончателно британецът излезе начело и финишира първи. След като изпусна първата позиция Верстапен веднага смени гуми и постигна най-бърза обиколка, която му донесе една допълнителна точка.

А след като вчера записа 100 - си полпозишън , днес Хамилтън триумфира и със своята 98-ма победа във Формула 1. Призовата тройка в Барселона допълни другия пилот на "Мерцедес" - Валтери Ботас.