Министър Кралев награди медалистите от Европейското първенство по борба

Жените спечелиха 4 медала – 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов

28.04.2021 | 15:39 Редактор: Жаклина Иванова

Министърът на младежта и спорта в оставка Красен Кралев връчи почетни плакети на ММС на медалистите от Европейското първенство по борба. На шампионата във Варшава, Полша българските състезатели завоюваха 5 отличия, съобщиха от министерството.

Жените отново се представиха на ниво и спечелиха 4 медала – 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов. Биляна Дудова триумфира с европейската титла за четвърти път в кариерата си. Тя спечели златото в категория до 59 килограма. Миглена Селишка (кат. до 50 кг) и Юлияна Янева (кат. до 72 кг) се поздравиха със сребърни отличия, а Евелина Николова спечели бронз при 57-килограмовите. При мъжете Мирослав Киров завоюва сребърен медал в кат. до 74 кг на свободния стил.

От 6 до 9 май столичната "Арена Армеец“ ще приеме световната олимпийска квалификация по борба, която е и последна за Игрите в Токио. На нея само финалистите в отделните категории ще вземат квоти, които в борбата не са поименни.

До момента българската борба има 5 визи за Олимпиадата тази година. Квоти при жените спечелиха Тайбе Юсеин (62 кг), Миглена Селишка (50 кг) и Евелина Николова (57 кг).

В София в битката за визи за Олимпиадата ще влязат Сезен Белберова (53 кг), Мими Христова (68 кг) и Мария Оряшкова (76 кг).  При мъжете визи за Токио осигуриха Георги Вангелов (57 кг св. стил) и Кирил Милов (97 кг кл. стил).

По време на срещата Кралев и председателят на Българската федерация по борба Христо Маринов обсъдиха плана за ваксиниране на българските спортисти.