Министърът на младежта и спорта и кандидат за народен представител от ГЕРБ-СДС Красен Кралев и кметът на Община Варна Иван Портних направиха първа копка на физкултурен салон в VII СУ "Найден Геров". Проектът е част от програмата за изграждане на подобни съоръжения в училищата, за която правителството отпусна 25 млн. лева.
Средствата за строителството на физкултурния салон са в размер на 1 млн. 191 хил. лева. Той ще бъде с размер от 750 кв. м. Големината на игралното поле от 32/16 метра позволява да се практикуват мини футбол, баскетбол, волейбол и тенис на маса. В съоръжението ще има по две съблекални за мъже и жени, които ще разполагат с по 20 броя шкафчета, четири душа, две тоалетни и две мивки. Ще бъдат обособени кабинети за съдии и треньори със собствени санитарни помещения с душ, както и кабинет за учители и кабинет за административна и методическа дейност.
"Много е важно да се осигури спортна инфраструктура в училищата. Стартираме първите копки на салоните и интензивно започват да се строят. През следващия управленски мандат един от приоритетите ни ще бъде изграждането на още 100 подобни съоръжения в училища, които не разполагат с подходяща инфраструктура за провеждане на часовете по физическо възпитание", заяви Кралев.
Директорът на VII СУ "Найден Геров" Мария Нестерова и учители споделиха пред министър Кралев, че с реализирането на проекта за строителство на физкултурен салон ще се сбъдне мечтата на поколения ученици.
"Очакваме подобно съоръжение от 1966 г. Скоро нашите ученици ще могат да практикуват любимите си спортове в перфектни условия" , заявиха учителите.Снимка: Спортно министерство
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Зоуи Кравиц и Хари Стайлс правят 2 сватби
Пожар избухна на товарни кораби в иранско пристанище
Как да преобразим балкона без ремонт
Руски удари убиха 21 души в Украйна, Зеленски: Цинизъм!
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
Спадът на петролните цени осигури възходящ завършек на сесията за щатските индекси
ЕС разширява достъпа до данни за ДДС, за да засили борбата с трансграничните измами
Макрон номинира Еманюел Мулен за ръководител на Френската централна банка
Belayer: Към момента има 2 дадени лиценза и около 20 отказа по MiCA