"Арсенал" обърна "Тотнъм" с 2:1 след интригуващ двубой

"Шпорите" изгубиха мача, въпреки изумителния повеждащ гол на Ламела

14.03.2021 | 22:14 Редактор: Никола Симеонов

В интригуващ мач от Висшата лига "Арсенал" обърна "Тотнъм", за се поздрави с успеха от 2:1. Мениджърът на шпорите Жозе Моуриньо и този път заложи на стабилна защита, а тимът му разчиташе основно на контраатаки.

Символичните гости поведоха след феноменално изпълнение на Ерик Ламела, който прати топката неспасяемо във вратата на Лено. Минута преди края на първото полувреме обаче "Арсенал" стигна до изравнителен гол и върна интригата.

Топчиите стигнаха до пълен обрат в 64-тата, когато Лаказет реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Санчес срещу него. По-късно "Тотнъм" остана с десет души на терена, след като Ламела получи втори жълт картон и от герой се превърна в грешник за своя тим.

Въпреки това гостите успяха да наложат натиск над съперника като гол на Хари Кейн бе отменен заради засада, а след това негов удар срещна и гредата. Така серията на "Тотнъм" от три поредни победи в първенството и пет последователни такива във всички турнири бе прекъсната.