Голово зрелище в Испания: "Борусия" (Дортмунд) излъга "Севиля"

Звездата Ерлинг Халанд блесна с два гола при победата с 3:2

18.02.2021 | 07:34 Редактор: Тодор Петров
Голово зрелище в Испания:

"Борусия" (Дортмунд) надделя над "Севиля" с 3:2 като гост в първи осминафинален сблъсък в Шампионската лига, игран на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Момчетата на Хулен Лопетеги стартираха ударно и откриха още в седмата минута чрез Сусо. Вестфалци не изглеждаха опасни, но точният кинжален изстрел на Махмуд Дахуд изравни резултата.

До почивката над всички беше младата голова машина Ерлинг Халанд, изригнал с две попадение. Норвежецът първо вкара след солова акция и двойно подаване с Джейдън Санчо, а след това и при пробив на Марко Ройс.

В 84-ата минута Люк де Йонг върна надеждите на своите, които бяха в серия от 9 поредни победи във всички турнири преди този мач. За нещо повече обаче нямаше време. Реваншът е на 9 март на стадион "Сигнал Идуна Парк", предаде gol.bg.