"Юнайтед" удари "Бърнли" и ще гостува на "Ливърпул" като лидер

Единственото попадение в мача отбеляза Пол Погба

13.01.2021 | 07:42 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" изнесе поредния си силен мач извън "Олд Трафорд" и победи "Бърнли" с 1:0 на "Търф Мор".

Най-дискусионният момент дойде в 37-та минута, когато попадение на Хари Магуайър от "червените дяволи" бе отменено заради нарушение в атака. Реферите маркираха нарушение в реално време и дори не пожелаха да преразгледат ситуацията, а основания за това определено имаше.

През втората част дойде и единственото попадение в мача. Минутата бе 71-ва, а Пол Погба получи ювелирно подаване от Маркъс Рашфорд. Франзузинът стреля от воле, топката рикошира и се озова в мрежата на "виненочервените", предаде gol.bg.

С победата "Манчестър Юнайтед" се изкачи на върха в класирането и вече е едноличен лидер със своите 36 точки. "Бърнли" остава на 16-та позиция с 16 т. На 17 януари манчестърци гостуват на шампиона "Ливърпул" в директна битка за първото място в Англия.