Валентина Георгиева със сребро от Европейското по спортна гимнастика

Българката се нареди втора във финала на прескок при кадетките

20.12.2020 | 18:10 Редактор: Ралица Братанова

Валентина Георгиева спечели исторически сребърен медал за България на Европейското първенство по спортна гимнастика в Турция.

Българката се нареди втора във финала на прескок при кадетките, а отличието е първо за страната ни в тази възрастова група.

Възпитаничката на Филип Янев, който е пети във финала на прескок на Олимпиадата в Атина, изпълни по блестящ начин двата опита и с оценка от 13.800 точки (13.900 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескок) зае второто място в подреждането.

Шампионка  е Ана Барбосу (Румъния). Шампионката  в многобоя стъпи на европейския връх в този финал с резултат от 13.975 точки (14.250 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескон.)

Бронза стана притежание на Даря Ляска (Украйна) с 13.100 точки (14.150 точки за първи прескок и 12.550 точки за втори прескок).

Снимка: Facebook