Бившият президент на "Барселона" Жоан Лапорта официално издигна кандидатурата си за изборите за президентския пост.
Лапорта даде прескоференция, на която заяви намеренията си да се бори за ръководния пост на предстоящото извънредно гласуване на 24 януари след оставката на Хосеп Бартомеу.
Лапорта беше президент на Барса от 2003 до 2010 година, когато "каталунците" пожънаха уникални успехи, а начело на отбора бе Пеп Гуардиола. След това шеф на "Камп Ноу" стана Сандро Росел, който напусна през 2014 година заради огромния скандал около трансфера на Неймар.
Росел беше и арестуван през 2017 година и лежа две години в затвора. Последно начело на "Барса" бе Хосеп Мария Бартомеу, който бе заместник при ръководството на Росел.
“Искам да обединя барселонистката общност. Време е да се обединим, за да изведем отбора до успехите, до славата. Не трябва да гледаме назад. Представям кандидатурата си, защото обичам "Барса", цялата общност, феновете, Ла Масиа и клуба, заяви Лапорта.
Бизнесменът е в отлични отношения с мегазвездата на тима Лео Меси и ще направи и невъзможното той да остане на "Камп Ноу". Същото важи и за Гуардиола, който обаче преподписа с "Ман Сити", пише gol.bg.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
Проф. Константинов за смяната на ръководството на "Информационно обслужване": Нищо не е вечно
Стоян Колев се обяви за "жертва на системата", зове за протест
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ