"Славия" отпадна от Лига Европа след 1:2 "Кукеси" в Тирана

"Белите“ имаха своите шансове, но допуснаха късен гол

27.08.2020 | 22:55 Редактор: Юлия Христова

"Славия" отпадна в първия квалификационен кръг на Лига Европа, след като загуби гостуването си на албанския "Кукеси" в Тирана с 1:2. "Белите“ имаха своите шансове, но допуснаха късен гол. Патрик Езе бе дал аванс на албанците в 55-та минута, а в 81-та Калоян Кръстев изравни.

Само четири минути по-късно обаче Патрик вкара втори гол за Кукеси, с който елиминира "белите“ от Лига Европа.

"Славия" изигра добро първо полувреме и имаше шанс да поведе в резултата още във втората минута, когато Филип Кръстев бе фаулиран пред наказателното поле. Емил Стоев центрира остро, но Бруно Телуши изби. Домакините отговориха с хубав удар на Едуард Рока, но и Антониос Стергиакис се намеси добре и успя да избие.

Последва спасяване на вратаря на Кукеси Дашамир Джика, а малко след това той се намеси и след шут на Емил Стоев. Малко след това Кръстев центрира добре от крилото, но сантиметри не достигнаха на Стоев да засече топката във вратата.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха периоди на надмощие, но гол така и не падна. И в началото на второто полувреме първи славистите опитаха късмета си. Георги Вълчев отправи коварен удар, който рикошира в тялото на защитник и затрудни сериозно Джика. Опитният вратар на Кукеси обаче се намеси подобаващо.

За разлика от Петър Патев, който в 55-та минута фаулира Албин Гаши в наказателното си поле и направи дузпа за Кукеси. Патрик Фрайдей Езе прати в обратния ъгъл Стергиакис и даде аванс на тима си – 1:0 за албанците.

След час игра Славия пропусна най-доброто си положение. Филип Кръстев изскочи сам срещу Джика, стреля опасно, но вратарят на Кукеси отново спаси тима си. Малко след това и Ивайло Димитров излезе на положение, но бе затворен в наказателното поле и не успя да стреля към вратата.

Напоритостта на "Славия" даде резултат и в 81-та минута "белите“ изравниха. Калоян Кръстев засече с глава прекрасно центриране от дясното крило и още по-добре намери далечния ъгъл за 1:1.

Радостта на българите бе кратка, защото четири минути по-късно Кукеси отново поведе. Купър успя да вкара втори гол, след като засече акробатично едно центриране отдясно и не остави шансове на Стергиакис, пише gol.bg.

Кукеси – Славия 2:1

1:0 Патрик Фрайдей Езе 56‘-д

1:1 Калоян Кръстев 81‘

2:1 Купър 85‘

Кукеси: Джика, Муста, Обанор, Хорич, Маличи, Телуши, Рока, Лимай (65 -  З. Гавазай), Мусоли, Е. Гавазай (46 – Гаши), Езе (66 – Купър)

Славия: Стергиакис, Попадийн, Гамаков, Христов, Патев, Карабельов, Вълчев (73 – Бенгюзов), Стоев (87 – Стоянов), Ф. Кръстев, К. Кръстев, Рангелов (62 – Димитров)