"Ювентус" изпусна "Милан", но е на финал за Купата на Италия

Най-интересните събития в срещата се развиха след само четвърт час игра

13.06.2020 | 17:35 Редактор: Юлия Христова

Италия е третата държава от топ първенствата, в която футболът се завърна. "Ювентус" изпусна да победи "Милан" в полуфиналния реванш за Купата, но след 1:1 в първия двубой, "старата госпожа" все пак ще се бори за трофея.

Най-интересните събития в срещата се развиха след само четвърт час игра - суперзвездата на Юве Кристиано Роналдо изпусна дузпа, а само няколко секунди по-късно нападателят на "росонерите" Анте Ребич си докара директен червен картон след грубо влизане в тялото на играч на "Ювентус".

"Зебрите" продължиха да търсят гол, но без успех. На няколко пъти Джанлуиджи Донарума спасяваше гостите. В заключителните минути Милан опита да упражни натиск, но числото преимущество на домакините не им позволи да стигнат до желания резултат.