Скандал разтърси футболна Германия в мач на "Байерн" (Мюнхен)

Срещата с "Хофенхайм" бе спирана на два пъти заради обиден плакат

01.03.2020 | 17:40 Редактор: Тодор Петров

Скандал прикова погледите на света към футболна Германия. Заради обиден плакат отборите на "Хофенхайм" и "Байерн" (Мюнхен) спряха игра, с което сътвориха нещо невиждано досега.

Баварците постигнаха безпроблемна победа с 6:0 при гостуването си, но мачът ще се запомни със скандала и поведението на двата тима.

В 66-ата минута агитката на "Байерн" издигна плакат с обиден текст по адрес на президента на "Хофенхайм". Това принуди рефера да спре срещата за кратко. В 77-ата минута плакатите отново бяха извадени и арбитърът прибра футболистите в съблекалните.

Шефовете на "Байерн" разговаряха с феновете и след около 15-минутно прекъсване играта беше подновена. Двата тима обаче изразиха своя протест по уникален начин - футболистите само си подаваха топката и чакаха края на срещата.