Meta Platforms планира да инвестира до 65 млрд. долара в проекти, свързани с изкуствения интелект (AI) през 2025 г., включително за изграждането на огромен нов център за данни и наемането на повече хора за екипите за изкуствен интелект. Това заяви главният изпълнителен директор на компанията Марк Зукърбърг, цитиран от Bloomberg.
Технологичният гигант възнамерява да използва средствата за изграждане на център за данни, "толкова голям, че да покрие значителна част от Манхатън", посочи Зукърбърг в публикация във Facebook. Meta планира да донесе около гигават изчислителна мощност онлайн през 2025 г. и се очаква да завърши годината с повече от 1,3 млн. графични процесора, допълни той.
"Това е огромно усилие и през следващите години то ще задвижи нашите основни продукти и бизнес, ще отключи исторически иновации и ще разшири американското технологично лидерство", пише Зукърбърг в публикацията си.
През последните няколко години Meta инвестира значително в изкуствен интелект, а наскоро обяви нов център за данни за 10 млрд. долара в Луизиана. Освен това закупи нови компютърни чипове за захранване на продукти като нейния AI асистент и умните очила Ray-Ban. Зукърбърг допълва, че през 2025 г. Meta ще "разширява значително" своите екипи, занимаващи се с изкуствен интелект.
Четете повече в investor.bg
Снимка: Reuters
Румен Христов няма да се кандидатира за лидер на СДС
Бургаски бизнесмен е задържан за инцидента с джета
Скъпоструваща грешка: Защо Вадим Ермолаев се чувстваше сигурен в Монако?
Синдром на Ся-Гибс – мутация в гена AHDC1 и нарушено развитие на мозъка
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Норвегия, Франция и Мексико с победи на Мондиал 2026
Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Русия изнася рекордни количества петрол, но цената му полетя надолу
Печалбата и приходите на Nike надминаха очакванията макар продажбите в Китай да спадат
Dow се покачи със 100 пункта, отбелязвайки най-силното си първо полугодие от 5 години
А. Свердлов: Развитието на технологиите ще направи света неузнаваем след пет години