Емблематичното Ferrari на легендата в бокса Майк Тайсън се продава на търг за много пари. Наддаването ще бъде след седмица и за този екземпляр се очаква да бъдат платени 4,5-5,5 млн. долара, съобщава autoevolution.
На върха на своята кариера доминаторът в тежка категория купува Ferrari F50. Въпросният автомобил обаче, освен че е принадлежал на знаменитост като Тайсън, е част от една от най-ценните партиди на Ferrari F50 - Rosso Corsa (Racing Red). А такива коли са само 55, предназначени за северноамериканския пазар.
Тайсън го притежава до 2001 г., когато е продаден на съоснователя на Infospace - Кевин Маркъс. Впоследствие през годините това F50 преминава през ръцете на други колекционери, докато настоящият му собственик, който го купува през 2017 г., решава да го продаде отново. Той го доставя във Ford Lauderdale за сериозен основен ремонт на стойност $75 000, който му е осигурил повторното сертифициране на Ferrari Classiche.
Четете повече по темата в automedia.investor.bg
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Шакира срещна нов висок и мургав красавец - той ли е новото й гадже
В Италия обидени от думите на Тръмп към Мелони
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Божков, Левски и моралът
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса