Основателят на “SpaceX” Илън Мъск обеща да плати 100 милиона долара на създателите на най-добрата технология за улавяне на въглероден диоксид.
"Ще даря 100 милиона долара като награда за най-добрата технология за улавяне на въглероден диоксид“, написа Мъск в Twitter, цитиран от РИА Новости.
Той добави, че ще предостави подробности за това предложение следващата седмица, предава БГНЕС.
Улавянето е процес, който включва отделяне на въглеродния диоксид от промишлени и енергийни източници и неговата дългосрочна изолация от атмосферата. Основната цел на улавянето на въглерод е борбата с глобалното затопляне, както и със замърсяването на околната среда.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Нов скандал с РСМ: България застрашила сигурността на Християн Мицкоски и семейството му?
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Варна посреща Националната младежка конференция за бъдещето на младежкия сектор в България
Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Деляна Иванова: ББР подпомага стратегическите инвестиции и устойчивия растеж в Югоизточна Европа
H&M разочарова с продажби под очакванията
Бюджетът на НЗОК за 2026 г. се предвижда да бъде над 5,2 млрд. евро
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли