Американската компания Google ще запази неутралитет по време на президентската надпревара в САЩ и няма да подкрепи нито един от кандидатите, съобщи нейният директор Сундар Пичай на изслушване пред Камарата на представителите на САЩ.
Републиканецът Джим Джордън попита Пичай дали компанията възнамерява да “промени функциите си”, за да подкрепи най-вероятния демократичен кандидат Джо Байдън. “Ние подкрепяме и двете кампании. Вярваме, че политическата реклама е важен компонент на свободната реч в демократичните страни”, каза ръководителят на Google. Той също така увери, че компанията взаимодейства безпристрастно и "в рамките на закона“ с предизборните щабове и на двамата кандидати за президент.
“Няма да направим нищо, което би променило ситуацията в една или друга посока. Това не е в съответствие с нашите ценности”, каза Пичай. По-късно добави, че поема ангажимента да продължава да заема неутрална позиция, както винаги е било.
Джордан обърна внимание на факта, че от Пичай се изисквало да отговори на въпроса само с "да“ или „не“, но той не го е направил. Според него има доказателства, че по време на президентската надпревара за САЩ през 2016 г. Google е опитала да подкрепи демократите. Действащият президент на САЩ Доналд Тръмп обвини Google и други технологични компании в пристрастия срещу републиканците и подкрепа на демократите, предава БГНЕС.
Президентските избори в САЩ са насрочени за 3 ноември. Очаква се демократичният кандидат за тях да бъде Джо Байдън, от републиканците Доналд Тръмп.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Удря ни мощна магнитна буря днес и утре
Какво ще решава Министерският съвет днес
Много горещо днес, чакат се рекордни жеги
Защо Перу отхвърли американските Abrams и германските танкове Leopard 2
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности