Volkswagen Group продължава да получава солени глоби заради скандала с манипулираните дизелови двигатели, станал известен като "дизелгейт". Този път властите на Канада наложиха санкция от 149,7 млн долара, като това е рекордна за страната сума за престъпление против околната среда.
През декември срещу Volkswagen Group са повдигнати обвинения за внасянето на територията на Канада на близо 128 000 автомобила, нарушаващи нормите на вредни емисии СО2.
Прокурорът по делото Том Лемън определи глобата като "безпрецедентна" и уточни, че тя превишава 26 пъти предишното най-голямo наказание за нарушение на екологичните закони.
Цялата статия четете на Automedia.bg.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Ескалация на напрежението: Иран изстреля ракети срещу Израел
Министерство на отбраната: Американските самолети временно са излетели от страната
Илин Димитров: Туристическият сезон по Черноморието започва по-късно
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Антарктида се превръща в „морава“: Кой засади тревата
Blue Origin се надява да възобнови полетите на ракетата New Glenn до края на 2026 г.
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Кристиан Ериксен отново колабира по време на мач
Набелязаха 25 коли за премахване от варненските улици
Александър Зверев най-после спечели турнир от Големия шлем
Черно море Тича е шампион при 13-годишните
Трагедия! 19-годишен загина в катастрофа
Китай слага електромобилите си "на диета", бумът на батериите увеличава обема им
Политическата безизходица подкопава борбата на Румъния със стагфлацията
Кадър на деня за 7 юни
Самотата в Китай захранва икономика за "приятели под наем" на стойност 6,35 милиарда евро