Седемгодишната Бана Алабед, чиито постове в Twitter привлякоха вниманието към ужаса на войната в Сирия, е в безопасност. В неделя акаунтът с над 200 хиляди последователи бе изтрит от социалната мрежа, което предизвика опасения за съдбата на детето и неговото семейство.
Източната част на обсадения Алепо, където се предполага че живее Бана заедно с майка си Фатема и двамата си по-малки братя, е подложена на масови бомбардировки от правителствената армия.
От нов пост на майка й, публикуван в късно в понеделник, става ясно, че в Алепо все още има смъртна заплаха и че "няма къде да отидем"...
Чистка: Тома Белев е отстранен от поста на съпредседател на "Зелено движение"
Рядкост в политиката: Партията на Васил Божков се саморазпусна
Австриец пострада при падане от зид в резервата във Велики Преслав
Консултант по проект на ЕС отива на съд за измама за 100 000 евро
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
Адреналин, скорост и зрелищни битки белязаха старта на Националния шампионат и Балканска Джет Ски Купа във Варна
Започна кандидатстудентската кампания в Икономически университет – Варна
България заема 56-та позиция в Световната класация за конкурентоспособност за 2026 г. на IMD-Швейцария
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
Tencent тества AI асистент за WeChat в Китай
Японският индекс Nikkei 225 за първи път премина границата от 72 хил. пункта
Износът на ирански суров петрол през Ормузкия проток расте