Картини на Реноар, Сезан и Матис са били откраднати от музей в Италия преди седмица, съобщи полицията. Случаят е разгласен по-късно, за да не се възпрепятства разследването.
Маскирани крадци проникват във вилата
Четирима маскирани мъже са проникнали във вилата на фондация "Маняни Рока" край Парма в Северна Италия и са избягали с произведенията на изкуството в нощта на 22 март, съобщи говорител на полицията, потвърждавайки информация на телевизия Rai.
Според италиански медии са откраднати "Риби" на Пиер-Огюст Реноар, "Натюрморт с череши" на Пол Сезан и "Одалиска на терасата" на Анри Матис.
Общата стойност на откраднатите картини се оценява на около 9 млн. евро (7,8 млн. паунда), съобщи Би Би Си (BBC).
Бърза и добре организирана операция
Крадците са разбили входната врата, за да стигнат до помещение на първия етаж, след което са избягали през градините на музея.
Цялата операция е продължила по-малко от три минути и е била добре планирана и организирана, съобщиха от музея пред SkyTG24.
По-нататъшното им проникване е било възпрепятствано благодарение на системата за наблюдение и бързата реакция на полицията и охраната, допълват от музея.
Полицията преглежда записи от камерите за видеонаблюдение на музея, както и тези на съседни обекти.
Кражбата е поредната от серия обири, насочени към големи музеи в Европа.
През октомври миналата година крадци проникнаха в Лувъра в Париж посред бял ден и избягаха за по-малко от осем минути с бижута на стойност 102 млн. долара.
Разследва се и възможна връзка между кражбите.
Снимка: Reuters
Атака с дрон срещу кораб под панамски флаг в Черно море, един човек е загинал
Човек загина, а близо 90 са ранени при влакова катастрофа в Англия
Денят започва със слънце, следобед ще се появят облаци
До София може да се появи европейският отговор на космическата база Starbase
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нов провал за Турция на Мондиала
Честваме паметта на преподобния Наум Охридски и на свети Калист, Цариградски патриарх
Зеленски: Преговорите с Русия може да се подновят
Победи за САЩ, Мароко и Бразилия на Мондиала
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Испанците вече харчат половината си заплата за наем на жилище
Бюджет, отбрана, индустрия - приоритетите пред Ирландия като председател на Съвета на ЕС
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?