През нощта районите Фастив, Вишгород и Буча в Украйна бяха подложени на интензивен обстрел от руските сили, в резултат на който трима души са ранени, предаде УНИАН.
Според съобщение на Държавната служба за извънредни ситуации (ДСНС) във Фастив са възникнали пожари и има разрушения на територията на жп гарата и моторно-вагонното депо.
В село Нови Петривци попаднали отломки от дрон предизвикаха пожар в складова сграда с площ 5500 кв. м. Освен това в населеното място са горели три товарни автомобила, разрушен е един жилищен дом и още шест са повредени.
В село Нежиловичи, Бучански район, също е възникнал пожар и е разрушена частна сграда.
Продължават спасителните действия
"Работите по ликвидиране на последствията от атаката продължават", заявиха спасителите.
От вечерта Русия започна атаки с дронове, а около сутринта стартираха ракетни удари. Под обстрела попаднаха Киевска област и западните области на страната.
В Киев пострадаха трима души.
През нощта над Русия са били свалени 116 украински дрона
Руските средства за противовъздушна отбрана са унищожили и прехванали през нощта над 10 региона на Русия 116 украински дрона, съобщиха от министерството на отбраната, цитирано от ТАСС.
"През изминалата нощ дежурните средства за противовъздушна отбрана са прехванали и унищожили 116 украински безпилотни летателни апарата от самолетен тип", гласи изявлението на военното ведомство в Москва и се дава конкретна информация над кои региони колко дрона са били унищожени.
По-късно руските власти съобщиха, че украинските дронове са били насочени към Рязанска и Воронежка област и че има материални щети, но не и жертви, предаде "Ройтерс" (Reuters).
Избухнал е пожар
Губернаторът на Рязанска област Павел Малков каза, че при атаката е избухнал пожар на покрива на многоетажна жилищна сграда, а отломки от прехванат дрон са паднали върху "индустриален обект".
Малков не уточни за какъв обект става дума, но Украйна многократно атакува петролна рафинерия в района, отбелязва британската новинарска агенция.
Украйна засили атаките си с дронове по руска територия, като се стреми да поразява нефтопреработвателни заводи, депа и тръбопроводи.
Украински дронове тази година удариха най-малко 17 петролни рафинерии.
Губернаторът на Воронежка област Александър Гусев съобщи, че тази нощ са били поразени бензиностанция, училище и няколко жилищни сгради.
Снимка: Reuters
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?