Доналд Тръмп съжалява, че е напуснал Белия дом след загубата на президентските избори през 2020 г.
"Имахме най-безопасната граница в историята на страната в деня, в който напуснах. Не трябваше да напускам. Честно казано, защото се справяхме толкова добре", заяви кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия.
Той напрaви това по време на предизборен митинг в град Литиц в щата Пенсилвания.
"Имахме най-добрата икономика някога. Получихме стената на границата с Мексико. Имахме си всичко", заяви той.
Тръмп загуби президентските избори през 2020 г. от номинирания от Демократическата партия Джо Байдън. И до ден днешен бившият президент отказва да признае поражение. Той заведе десетки дела, след като Байдън спечели вота преди четири години, които претърпяха неуспех в съда.
На 6 януари 2021 г. настоятелните му твърдения, че победата му е открадната доведоха до щурмуването от негови поддръжници на Капитолия във Вашингтон.
Тръмп е близо до сладък реванш срещу демократите
Камала Харис и Доналд Тръмп остават с минимална разлика в седемте ключови щата два дни преди изборите за държавен глава, показва последното проучване. Харис води с малка разлика в Невада, Северна Каролина и Уисконсин, докато Тръмп води в Аризона. Двамата имат минимална разлика в Мичиган, Джорджия и Пенсилвания. Анкетата е направена сред 7879 потенциални гласоподаватели в седемте щата в периода между 24 октомври и 2 ноември.
Във всичките седем щата разликата е в рамките на статистическата грешка на проучването в размер на 3,5%. Около 40% от респондентите вече са гласували и Харис води сред тях с осем на сто, докато Тръмп води сред гласоподавателите, които казват, че най-вероятно ще гласуват, но все още не са го направили, предаде БТА.
Тръмп набира преднина в Пенсилвания, където Харис водеше с четири процента във всички предишни проучвания на "Ню Йорк Таймс", съобщи изданието.
Снимка: БГНЕС
Проф. Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ при Йотова
Решават съдбата на болницата в Горна Оряховица
Лада-Рус - неуловимата окултната лечителка, която мобилизира жените срещу Путин
Доли Партън е прекалено болна, за да се върне на сцената
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
"Възраждане" потресени от думите на Гълъб Донев за нов дълг
Концесиите на магистралите: ефективност или скрито прехвърляне на сметката към гражданите?
На Гергьовден: Временно затварят движението на автомобили в центъра на Варна
Дъжд и гръмотевични бури на 7, 8 и 9-ти май
Летище Варна отбелязва 15,8% ръст на пътниците през първото тримесечие на 2026 година
Авиокомпаниите съкращават 13 хил. полета и 2 млн. места през май заради кризата с горивото
Оптимизмът се завърна на борсите в Европа въпреки напрежението в Близкия изток
Румънското правителство се разпадна след вот на недоверие в парламента