Президентът Масуд Пезешкиян настоя, че Иран не търси война, но обещава по-силен отговор, ако Израел отвърне на ракетното нападение, предаде АФП.
"Ако Израел иска да реагира, ние ще имаме по-силен отговор, това е, което Ислямската република се ангажира да направи", заяви Пезешкиан на съвместна пресконференция с емира на Катар, шейх Тамим бин Хамад Ал Тани, в Доха.
"Ние не търсим война, Израел е този, който ни принуждава да реагираме", каза той.
Ракети са паднали в бази на военновъздушните сили
Пезешкян говори ден, след като Иран изстреля около 200 ракети, включително хиперзвукови оръжия, към Израел, което изпрати уплашени цивилни в убежища. Израел прихвана повечето от тях, а медиците съобщиха за двама души, леко ранени от шрапнели. Една от ракетите е повредила сграда на училище.
Израелските военни заявиха, че няколко ирански ракети са паднали в бази на военновъздушните сили, без да причинят никакви щети.
"Мръсната цел на ционисткия режим е да предизвика несигурност и да разпространи криза в региона. Това, което искаме от САЩ и европейските държави, е да кажат на образуванието, което са насадили в региона, да спре кръвопролитията", заяви Пезешкиян, цитиран от БГНЕС.
Шейх Тамим предупреди, че с атаките си срещу "Хизбула" в Ливан Израел привлича региона към "ръба на пропастта".
Емирът също така осъди продължаващите израелски атаки срещу Ивицата Газа и заяви, че Доха ще продължи да полага усилия за постигане на примирие между Израел и палестинската войнствена групировка "Хамас", чиито атаки на 7 октомври предизвикаха войната.
Снимка: БГНЕС
Прическите, които завладяха тази пролет
Вики Бекъм разкри тайната на успешната връзка
Вучич няма търпение, изпрати писмо до Путин за Деня на победата
Как японците превръщат 30 кв. м в оазис на спокойствието
Защо да хапваме агнешко не само по празници?
Многоизмерни затруднения при афазия, връзка между афазия и интелект
Алергии след 40 - когато менопаузата и стресът „включат“ имунната система на пълни обороти
Хирургично лечение на рак на простатата - обзор на хирургичните техники
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Класическата теория за произхода на Луната е изправена пред нови противоречия
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Внимание! Собствениците на електромобили затлъстяват
Спартак Варна и Добруджа не можаха да се победят в инфарктен мач за оцеляване
Тръмп с пореден ултиматум към Иран
Кола на автопилот остави пияна шофьорка насред пътя
Гърция затяга контрола за чужденци със съдебни проблеми
Lufthansa планира да добавя спирки за зареждане с гориво при далечни полети
Основателят на CNN Тед Търнър е починал на 87-годишна възраст
Добивите на петрол на ОПЕК се сриват до ново 36-годишно дъно през април