Украинският президент Володимир Зеленски призова американските политически лидери във Вашингтон да не чакат резултата от президентските избори в САЩ през ноември, за да предприемат решителни действия в помощ на страната му срещу руската инвазия, предаде Ройтерс.
"Всички чакат ноември. Американците чакат ноември, в Европа, Близкия изток, в Тихия океан, целият свят е обърнал поглед към ноември, а честно казано и Путин чака ноември", заяви Зеленски, говорейки в Института "Роналд Рейгън" преди срещата на върха на НАТО.
"Време е да излезем от сянката, да вземем твърди решения, да действаме, а не да чакаме ноември или някой друг месец", допълни той.
Зеленски каза, че не може да предскаже какво ще направи Доналд Тръмп, ако бъде избран за втори мандат като президент на САЩ през ноември, като добави, че не познава добре Тръмп, но се надява подкрепата на Америка за Киев да не се промени.
"Не го познавам много добре. Не знам. Имах срещи с него и то добри срещи, когато беше президент, но не минахме през войната с него", каза Зеленски, говорейки на английски език без преводач, по време на проява в Института "Роналд Рейгън" във Вашингтон, информира БТА.
По-късно Зеленски благодари на съюзниците от НАТО, които обещаха повече въздушна отбрана, за да помогнат на Украйна да се защити от руските дронове и ракетни атаки, отбелязва ДПА.
Снимка: БГНЕС
Откриха лотариен билет за 1 млн. евро на боклука
Жега: В София оросяват булеварди и раздават вода
Героят Сержиньо: Това бе голът на кариерата ми
Синдром на Шааф-Янг – рядко заболяване с прояви, напомнящи синдрома на Прадер-Вили
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
В очакване: На 5 август последната степен от използвана ракета Falcon 9 ще се сблъска с Луната
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Тръмп предупреди Иран да отвори Ормузкия проток или ще последва силен удар
Засилен контрол на пътя от днес
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Неспирните жеги и сушата в Европа вещаят още проблеми за река Рейн и търговията
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
преди 2 години