Джо Байдън е уверил израелския премиер Бенямин Нетаняху в "железния" си ангажимент към сигурността на Израел в телефонен разговор днес, обявиха от Белия дом.
Президентът на САЩ е подчертал нуждата от трайно увеличаване на хуманитарните доставки за Ивицата Газа, където израелските сили воюват с радикалната палестинска групировка "Хамас". Потокът от помощи трябва да се осъществява с пълно съгласуване с хуманитарните организации, е било мнението на американския държавен глава.
Байдън и Нетаняху са обсъдили и евентуалната военна операция на Израел в южния град Рафах, на границата с Египет, като президентът на САЩ е потвърдил позицията си по този въпрос. Байдън държи да бъде предпазено цивилното палестинско население в Рафах.
Това е първият разговор между Байдън и Нетаняху, откакто двамата са се чули след масираното иранско нападение срещу Израел в нощта срещу 14 април с над триста дрона и ракети, предаде БТА.
Снимка: БГНЕС
Правнукът на съветския лидер Леонид Брежнев "пленен от Украйна“?
Серия от нападения в руски мол, загина жена ВИДЕО
Феновете на Левски готови за спасителна акция заради дълга към Божков
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу