След най-силното земетресение от 25 години край остров Тайван, спасителни екипи се опитват да достигнат до повече от 100 души, блокирани в мини и национален парк, съобщава Ройтерс.
Усилията за търсене около най-тежко пострадалия град Хуалиен на източното крайбрежие са усложнени от повече от 50 вторични труса, които се случиха в сряда, 3 април. Според Тайванската централна метеорологична администрация (CWA) се очакват трусове с магнитуд 6,5 до 7 през следващите четири дни.
Около 80 души са били блокирани в минните райони. Въпреки че не беше ясно веднага дали те са били в мината по време на земетресението. Отделно около 50 хотелски работници бяха блокирани в Националния парк Тароко, след като техният конвой от четири микробуса попадна в капан на планински път поради свлачище.
Сигналите на мобилните телефони показват, че те може да са намерили убежище в пещерната система Дзюцю. Спасителни екипи се опитват да разчистят пътя, за да стигнат до тях. Местни медии съобщиха, че трима туристи и един шофьор са загинали в парка след срутването, предаде "Фокус".
Най-добрите коледни базари в Европа
Gen Z: Не сме изолирани младежи, искаме честни избори и реформи
Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
След скандала с Насар: Освободиха Стефан Ботев като президент на федерацията по вдигане на тежести
Кои са най-честите причини за детско главоболие?
Иновация в детската ортопедия в България: извършена е криоаблация на тумор в бедрената кост на 4-годишно дете
Старчески петна по кожата – какво представляват и как да се справим с тях?
Щифтово изграждане на зъб – какво представлява и защо е необходимо?
Медитацията изчиства мозъка от отпадъци, а ефектът ѝ е сравним със съня
Войната между хора и роботи е точно зад ъгъла, предупреждават експерти
Blue Origin работи по създаването на орбитален център за данни
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
ПП-ДБ при Радев: Борисов и Пеевски трябва да излязат от кабинетите на Тодор Живков
Алея на рока ще се появи във Варна
Изтеглят "Кайрос" от водите край Ахтопол
Синдикат "Образование": 84% от учитилите са против ограничаването на езиковото обучение
Коледен автобус радва жителите на Варна
Русия търси 229 млрд. долара чрез съдебен иск срещу Euroclear
Продажбите на дребно в Китай се забавиха до най-слабия темп извън периода на Covid-19
Южнокорейският Kospi поведе спадовете в Азиатско-Тихоокеанския регион
Правителството в оставка разглежда вариант за удължителен бюджет