Огненият ад в Гърция продължава повече от седмица. При гасенето на пожара на остров Евия се разби самолет, който участва в акцията по потушаване на стихията. По случайност екип на обществената гръцка телевизия ЕРТ е заснел падането на самолета.
Все още не са известни причините защо изведнъж самолетът губи височина и се разбива в близост до огнения фронт. По първоначална информация на борда е имало двама гръцки пилота, които са загинали при разбиването на машината.
Пожарът в Родос раздели острова на две - в южната част жители на населени места трябва да се евакуират за трети път през последната седмица.
"Не можем да напуснем къщите си. Ще се борим с огъня, защото ако напуснем, всичко ще изгори", казва местен жител.
Не така стои въпросът с туристите. По актуални данни близо 30 000 души се опитват да напуснат острова. Повече от 10 000 са само британските граждани. Летището на Родос се е превърнало в импровизиран лагер.
"Щокиращо е. Опитваме да си тръгнем от събота. Не можем да разчитаме на никого и сме оставени да се оправяме сами", сподели турист.
В британската преса коментарите за случващото се заради природната стихия са еднозначни. "Ад на земята", пише "Дейли Експрес". "Бягат за живота си", пише "Сън" и публикува снимки на евакуацията.
В момента в Родос основният фронт е към Вати. Започна разследване на причините довели до избухването на огнените пламъци.
Вижте повече в репортажа.
Берое изпада от Първа лига по служебен път?
Прическите, които завладяха тази пролет
Вики Бекъм разкри тайната на успешната връзка
Вучич няма търпение, изпрати писмо до Путин за Деня на победата
Защо да хапваме агнешко не само по празници?
Многоизмерни затруднения при афазия, връзка между афазия и интелект
Алергии след 40 - когато менопаузата и стресът „включат“ имунната система на пълни обороти
Хирургично лечение на рак на простатата - обзор на хирургичните техники
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Класическата теория за произхода на Луната е изправена пред нови противоречия
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Внимание! Собствениците на електромобили затлъстяват
Спартак Варна и Добруджа не можаха да се победят в инфарктен мач за оцеляване
Тръмп с пореден ултиматум към Иран
Кола на автопилот остави пияна шофьорка насред пътя
Гърция затяга контрола за чужденци със съдебни проблеми
Кадър на деня за 6 май
Американските акции достигнаха нови рекордно високи стойности
Унгария е върнала конфискуваните пари и злато на украинска държавна банка
Lufthansa планира да добавя спирки за зареждане с гориво при далечни полети