Директорът и собственик на IT компанията "ИКС холдинг" Антон Черепенников е починал в събота на 40-годишна възраст. Това са съобщили от пресслужбата на компанията, цитирани от ТАСС.
"С голяма тъга съобщаваме, че на 22 юли, събота, на 40-годишна възраст почина ръководителят на "ИКС холдинг", известният руски технологичен предприемач Антон Андреевич Черепенников. Всички скърбим за него в тези моменти", се посочва в съобщението.
Предварителната причина за смъртта на Черепенников е сърдечен арест, това са съобщили за руската агенция от пресслужбата на компанията.
Максут Шадаев, ръководител на Министерството на цифровото развитие на Руската федерация, е изразил съболезнования на семейството и приятелите на Черепенников и е обещал да окаже цялата възможна подкрепа на компанията и нейните служители, информира "Фокус".
"Антон е суперенергичен, суперамбициозен, нереалистично смел предприемач, който успя да събере около себе си уникален екип от инженери и разработчици. Не мога и не искам да пиша "беше". Именно благодарение на активната позиция на Антон и успеха на неговите компании индустрията се разрасна бързо. Неговото напускане е огромна загуба за всички нас", написа Шадаев, чиито думи са публикувани в канала Telegram на Министерството на цифровото развитие.
Мондиал 2026: Мексико и ЮАР откриват шампионата
Миков: При предсрочни избори ПП-ДБ ще почукат на вратата и на Борисов, и на Пеевски
FIFA ще връчи "награда за мир“ на Доналд Тръмп
Любимият на Майли Сайръс я изненадал като предложил брак в Япония
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Шефът на Rheinmetall: Мирът в Украйна няма да навреди на нашия бизнес
Hydrogenera ще внедри водородна система в завода на Volkswagen Poznań
Airbus трябва да достави 133 самолета през декември, за да постигне годишната си цел
Дори Фед да намали лихвите отново, подкрепата за икономиката ще бъде ограничена