Аржентина пусна в орбита първия си комуникационен спътник

Стойността на проекта възлиза на 270 милиона долара

17.10.2014 • 09:03 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Аржентина пусна в орбита първия си комуникационен спътник
Аржентина пусна в орбита първия си комуникационен спътник

Аржентина пусна първия си комуникационен спътник в орбита от космодрума във Френска Гвиана. Сателитът носи името "Арсат-1" и е предназначен за предоставяне на интернет, телефонни и телевизионни услуги на територията на цяла Аржентина и съседните й държави Чили, Парагвай, Уругвай.

Това е първият апарат от този мащаб, който е създаден в страната. Стойността на проекта възлиза на $270 млн. 

Експертите очакват да бъдат пуснати в орбита още два спътника от серията. Учените коментират, че само седем държави до сега са създали и могат да експлоатират своите собствени комуникационни сателити. 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички