Срещата на лидерите от Г-7 в японския град Хирошима продължава втори ден. Във фокуса са помощта за Украйна в защитата ѝ от руската агресия, сътрудничеството с международни партньори, контрола върху ядрените оръжия, икономическата устойчивост и сигурност, енергетиката, климатът и околната среда, здравеопазването.
Вчера лидерите се договориха за затягане на санкциите срещу Русия и допълнителна финансова подкрепа за Украйна.
Американският президент Джо Байдън ще обяви в Хирошима нов пакет военна помощ за Киев на стойност 375 млн. долара, предаде Ройтерс. Агенцията се позовава на американски представител. Вашингтон ще подкрепи предоставянето на изтребители, включително Ф-16.
Според американски и украински източници, помощта ще включва артилерийски снаряди, бронирани превозни средства и противотанкови оръжия, пише "Труд".
Очаква се украинският президент Володимир Зеленски да пристигне днес в Хирошима и да проведе двустранни срещи с лидери от Г-7. Той ще се присъедини към форума на Г-7 утре, като ще се включи в сесия, посветена на мира и сигурността.
Снимка: БГНЕС
Полша отне най-високото държавно отличие на Зеленски
Товарен влак падна от мост в Германия
Зелена светлина за излизането на България от „сивия списък" за пране на пари
Евакуираха президента на Коста Рика след взрив в незаконна минна зона
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Днес и утре - атрактивно състезание по джет ски край Варна
Тъжна вест! Почина режисьорът на много от най-гледаните сериали в историята
Жега в цялата страна днес
Два влака се блъснаха в Лондон
Мачовете и спортът по ТВ днес (20 юни)
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император
Израел и "Хизбула" са се съгласили с поредно споразумение за прекратяване на огъня
Испанците вече харчат половината си заплата за наем на жилище