Централното разузнавателно управление на САЩ увеличи усилията си да убеди руснаците да разкрият тайните на страната си, предаде АФП. То публикува емоционален видеоклип в Telegram, насочен към хората, разочаровани от управлението на президента Владимир Путин.
Краткият видеоклип изобразява руски бюрократ, жена и дете - очевидно с проблеми, които се питат дали това е животът, за който са мечтали.
В него се внушава, че хората могат да предприемат действия за подобряване на ситуацията - да предоставят информация на американската разузнавателна агенция - и все пак да бъдат патриотични руснаци.
Видеоклипът и придружаващият го текст дават инструкции как да го направят, като използват браузъра Tor за достъп до тъмната мрежа и инструментите за криптиране, които според ЦРУ ще гарантират тяхната защита.
"ЦРУ иска да знае истината за Русия и ние търсим надеждни хора, които могат да ни я кажат. Вашата информация може да е по-ценна, отколкото си мислите", пише агенцията.
ЦРУ заяви, че се надява да се свърже с хора от разузнаването, дипломацията, науката и технологиите, както и от други области. Интересува се и от всякакъв вид информация, включително политическа и икономическа.
Служител на ЦРУ заяви пред АФП, че макар и преди да са отправяли покана към други социални медии, сега са се съсредоточили върху криптираната Telegram, защото тя е основното средство за руснаците за споделяне и получаване на информация и новини, за всичко - от политиката до войната в Украйна.
ЦРУ се надява, че предоставянето на прост, но ясен начин за изтичане на информация чрез тъмната мрежа, ще убеди предпазливите руснаци да предприемат следващата стъпка.
"Нашата цел е да осигурим възможно най-сигурни пътища, по които те да се свържат с нас", заяви служителят, цитиран от БГНЕС. Той подчерта, че Съединените щати не се стремят да провокират бунт или смяна на режима, а просто се надяват, че някои руснаци могат да видят в това начин да помогнат на страната си да продължи напред.
Длъжностното лице заяви, че подобни кампании в други социални медии, голяма част от които сега са блокирани в Русия, са дали резултат.
Снимка: БГНЕС
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Гюров с коментар за бюджета: Гражданите очакваха нещо съвсем различно
СОС реши: Парк "Заимов" запазва името си
DEVIN е любимата марка на българите за поредна година
Колко часа сън са нужни при децата, според възрастта?
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Радев за Украйна: Тази война на изтощение, разрушение и опустошение трябва да приключи
Митничари от Варна спипаха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
ГЕРБ: Радев ще се извини ли за Бюджет 2026?
Благомир Коцев иска съдействие от районните кметства по казуса “Баба Алино”
Варна посреща Националната младежка конференция за бъдещето на младежкия сектор в България
Готов ли е Европейският съюз да приеме обратно Великобритания?
Туризъм 2026 - загубени пазари, зависимост от местни туристи, празни хотели
Сделките се забавят, но не и цените: Жилищата у нас продължават да поскъпват двуцифрено
Тихомир Каунджиев: „Шелли“ и „Софарма“ ще влязат първи в индексите на MSCI
преди 3 години
преди 3 години