Русия изстреля ракета носител с военен сателит

С помощта на "Союз-2.1а" в орбита се изпращат различни сателити

23.03.2023 • 20:04 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Русия изстреля ракета носител с военен сателит
Русия изстреля ракета носител с военен сателит

Въздушно-космическите сили на Русия изстреляха от космодрума Плесецк ракета носител "Союз-2.1а" с военен сателит, съобщи руското министерство на отбраната, цитирано от Ройтерс.

Ракетният пуск се е състоял в сряда в 09:40 ч. московско време (08:40 българско).

Ракетите "Союз-2.1а" са разработени и се произвеждат от Ракетно-космическия център "Прогрес" в град Самара.

Семейството космически носители "Союз" са конструирани на базата на първата съветска междуконтинентална балистична ракета Р-7. С помощта на "Союз-2.1а" в орбита се изпращат различни сателити, а също и космически кораби - автоматични "Прогрес МС" и пилотирани "Союз МС", които се използват за доставка на товари и екипажи до Международната космическа станция, пише БТА.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички