Москва ще отговори реципрочно на експулсирането от София на 70 дипломати и служители на посолството от Русия. Това коментира външният министър на страната Сергей Лавров.
По думите му руското посолство в България на този етап и с настоящия персонал не е в състояние да работи нормално.
Според Лавров решението на София за изгонването на дипломатите е несамостоятелен ход на българския премиер в оставка Кирил Петков.
"Това е несамостоятелно решение на изпълняващия длъжността министър-председател, който има напълно открита, недвусмислена проамериканска ориентация и е готов да изпълни всяко желание на своя суверен", каза руският външен министър.
Припомняме ви, че миналата седмица руският посланик в България Елеонора Митрофанова обяви, че ще поиска от Путин да затвори посолството в София.
С какво са свързани най-големите ви притеснения в близко бъдеще?
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Голям пожар избухна в столичния квартал "Надежда" (ВИДЕО)
Росен Христов: Не е време за държавна хранилка
Дрога, алкохол и едни български деца, които търсят избавление от родителите си
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
ЦСКА 1948 прати футболист под наем в Спартак
Гришо и Иван Иванов ще играят заедно на турнир
Каримански: България трябва да защити надписа "българската азбука" върху евро монетата
Дете на 5 години е било подложено на домашно насилие
Министърът на туризма: България отчита сериозен спад в международния туристически поток
Защо Европа се дистанцира от Palantir?
Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор