"В подкрепа на Украйна": Световни лидери и знаменитости се включиха в кампанията

Отпускат 1 млрд. евро за подкрепа на Украйна и държавите, приемащи бежанци

09.04.2022 • 18:25 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Политици и световни знаменитости се включиха в мащабна благотворителна кампания за набиране на средства за Украйна. 

Събитието се проведе в Полша и се излъчи на живо в цял свят. Участие взеха редица световни лидери, сред които Джъстин Трюдо, Урсула фон Дер Лайен, Анджей Дуда и музиканти от световна величина като Джон бон Джоуви, Ози Озбърн, телевизионната водеща Опра Уинфри. 

Чрез специално видеообръщение в конференцията се включи и украинският президент Володимир Зеленски. Той призова демократичните държави за ембарго на руския газ и противопоставяне на агресията на Русия. 

Председателят на Европейската комисия обяви, че отпускат 1 млрд. евро за подкрепа на Украйна и държавите, приемащи бежанци от войната.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички