С фатален край приключи спасителната операция за 5-годишното дете в Мароко, която предизвика вълна на съчувствие и прикова вниманието на новинарските агенции по целия свят. Марокански медии съобщават, че в късните часове на събота спасителните екипи са успели да извадят тялото на момчето.
Спасителната операция започва във вторник в малкия северен град Таморот, на 100 километра от град Eл Аайун. Бащата на 5-годишния Раян поправя дълбокия 32 метра кладенец, когато за миг отклонява погледа си от детето и то пада.
Вместо да се използват булдозери, за да се стигне до детето, беше изкопан огромен окоп до кладенеца, а след това хоризонтален тунел до местоположението му, информира БНР.
Сложната спасителна операция докосна сърцата на хората в цялата страна. Хиляди мароканци отидоха на място, за да наблюдават работата на спасителните служби.
Операцията по спасяването на детето се превърна в национална кауза в продължение на дни и беше наблюдавана с напрегнато очакване. След като спасителите извадиха тялото на детето в събота вечерта, нямаше точни данни за състоянието му. Хеликоптер го откара до болницата, а в късните съботни часове беше съобщено за смъртта му.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Голям астероид ще премине близо до Земята в събота
Финансист: Двата големи проблема на бюджета са дълга и дефицита
Отстраниха от поста директор на НДК Андриана Татарова
Невралгична амиотрофия – когато внезапната болка в рамото води до мускулна слабост
Колко часа сън са нужни при децата, според възрастта?
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за силно завишени цени
Рязък спад на продажбите, нов скок в цените на жилищата
Хампарцумян: С този бюджет управляващите искат да спечелят президентските избори
Варненец: Внимавайте по велоалеята срещу Пожарната, че лято с гипс е кофти
Радев за Украйна: Тази война на изтощение, разрушение и опустошение трябва да приключи
Силните продажби на електромобили отслабват натиска за по-ниски стандарти за емисии
Готов ли е Европейският съюз да приеме обратно Великобритания?
Туризъм 2026 - загубени пазари, зависимост от местни туристи, празни хотели
Сделките се забавят, но не и цените: Жилищата у нас продължават да поскъпват двуцифрено