Алпинисти в базовия лагер на Еверест наблюдават нарастващ брой заразени с коронавирус техни колеги, информира "Би Би Си".
Служители на базовия лагер заявиха, че са получили съобщения за 17 потвърдени случаи от болници в столицата Катманду, където са изпратени за лечение редица алпинисти, предаде БНР.
Непалското правителство засега отрича да е знаело, което увеличава опасенията, че служителите омаловажават ситуацията от страх да не се наложи затваряне на планината за експедиции. Чуждестранните алпинисти са основен източник на приходи за непалското правителство, което затвори Еверест миналата година.Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Мащабно прекъсване на тока удари Крим и окупирани райони на Херсон
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Честваме празника Рождество на свети Йоан Предтеча и паметта на свети Никита Ремесиански
В парламента изслушват Иван Шишков заради Баба Алино
Англия се издъни срещу Гана. Хърватска и Колумбия с победи
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit
И след възстановяването на икономиката лятната почивка е невъзможна за много гърци
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо
Кадър на деня за 23 юни
преди 5 години