Американският президент Доналд Тръмп реагира на регистрирането на над милион пациенти с Ковид-19 в САЩ.
Той похвали медицинските служби в страната и заяви, че те се справят "много по-добре от всяка друга държава в света", а единствената причина според него да има толкова много случаи на Ковид-19 е, че САЩ имат много добра система за изследване на потенциални заразени с коронавируса, предава Reuters.
"Единствената причина САЩ да са регистрирали един милион случаи на коронавируса е, че нашата (система за) тестване е много по-добра от всяка друга страна", написа той в Twitter, информира "Фокус".
"Другите държави са много по-назад в тестовете от нас и затова регистрират много по-малко случаи".
От повече от 1 млн. случаи в САЩ, над 58 хил. са били с фатален край от общо 3,1 млн. заразени по света.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Жена падна в необезопасена шахта и загина
Тръмп пусна нов US паспорт със собствена снимка
Проверките по морето започнаха, има и нарушения
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Венецуела беше разтърсена от вторичен трус с магнитуд 4,7
Тихомир Безлов за "Баба Алино": Законите са направени да печели този, който не ги спазва
“SPRECTRUM” на Гроника Кавафян в Градската художествена галерия на Варна
Виц на деня - 27 юни
И днес денят ще е слънчев
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти