Заразените с Ковид-19 в Москва ще получат безплатни смартфони

Мярката важи само за хората под домашна карантина

01.04.2020 • 22:35 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Заразените с Ковид-19 в Москва ще получат безплатни смартфони
Заразените с Ковид-19 в Москва ще получат безплатни смартфони

Заразените с коронавирус жители и гости на Москва ще бъдат снабдени с безплатни смартфони, обявиха от столичния Департамент по информационни технологии. 

Телефони ще получат онези пациенти, които не разполагат със собствени, като на тях ще бъде инсталирано специално приложение за проследяване на придвижването. 

Смартфони ще бъдат предоставен само на заразените с "Ковид-19", които остават на домашно лечение, пише "Монитор".

В близките дни ще бъде въведена и система за контрол върху придвижването на всички граждани на Москва и Московска област. Предстои всеки да получи уникален QR-код, за да може да напусне дома си.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички