Заразените с коронавирус жители и гости на Москва ще бъдат снабдени с безплатни смартфони, обявиха от столичния Департамент по информационни технологии.
Телефони ще получат онези пациенти, които не разполагат със собствени, като на тях ще бъде инсталирано специално приложение за проследяване на придвижването.
Смартфони ще бъдат предоставен само на заразените с "Ковид-19", които остават на домашно лечение, пише "Монитор".
В близките дни ще бъде въведена и система за контрол върху придвижването на всички граждани на Москва и Московска област. Предстои всеки да получи уникален QR-код, за да може да напусне дома си.Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Една жертва след челен сблъсък край Свищов, 28-годишен шофьор се оказа надрусан
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Купуват малки жилища за отдаване под наем
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
Варна ще бъде домакин на XII Европейска олимпиада по география (EGEO 2026)
Катастрофа с жертва край Свищов
Алжир обърна Йордания на Мондиала
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура
В бюджета за 2026 г. е залегнал нов ред за финансиране на общинските проекти
Цената на петрола продължава да върви надолу*
Първият трилионер вече е ясен. Но кой ще бъде следващият?