Рецесията е вероятен сценарий в условията на криза. Правителствата в Европа взеха мерки за стимулиране на икономиките. А след като дни наред фондовите пазари бяха на червено, от днес има и добри новини - акциите на борсата отчитат повишение.
След спешните мерки на правителствата на Европейския съюз и Централната европейска банка, европейските борси си взеха глътка въздух. Акциите в Европа поскъпват, насърчени от безпрецедентните стимули на фона на коронавирусната пандемия. Спешен пакет от 750 млрд евро отпусна Европейската централна банка.
Германия - най-голямата икономика в Европа, предвижда поемане на 60% от възнагражденията на служителите в засегнатите бизнес сфери. Намалено работно време и отсрочки, най-вече данъчни, и то само за бизнеси, засегнати от кризата.
Франция взима идентични мерки. Разсрочват се и данъци и осигуровки. Поемат се до 85% от заплатите на служители в засегнатите бизнеси.
В Гърция например до 31 юли се отлага плащането на данъци за приблизително 200 000 малки фирми.
А България - 60 на сто възнагражденията на служителите пред съкращения ще се поемат от държавата. Докато трае извънредното положение вноските по кредитите могат да бъдат забавяни, без да се дължат наказателни лихви. БНБ започва да прилага пакет от мерки за 9.3 млрд. лв.
За пълна данъчна ваканция и нас банкерът коментира, че това не е необходимо и не е възможно.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Проданов, ПБ: Инвестираме в бъдещето на България
НАТО планира 70 млрд. евро помощ за Украйна през 2026 г., САЩ без нови военни ангажименти
Бил Гейтс призна за извънбрачни връзки по време на брака си
По 5,33 евро за килограм: Гърция обяви битка с инвазивна риба в морето
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти